Výber zásnubného prsteňa nie je žiadna hračka. Je nutné brať túto úlohu zodpovedne a rozvážne. Ide predsa len o nezabudnuteľný okamžik, kedy práve prstienok je onou čerešničkou na torte, ktorý sa stáva akýmsi symbolom tejto romantickej chvíle – žiadosti o ruku.

Vyhraďte si na prsteň istý finančný obnos

Tento prsteň bude mať vaša budúca manželka neustále pri sebe. Bude s ním zažívať všetky strasti i radosti života, doslova ho nepustí z ruky, a preto by ste na ňom nemali šetriť. Ujasnite si, aké máte finančné možnosti. Cena prsteňa sa bude odvíjať od použitého materiálu a množstva použitých diamantov, prípadne iných detailov (napríklad vyrytie mena či dátumu zoznámenia sa, čím získate originalitu).

Inšpirujte sa v šperkovnici vašej priateľky

V každej šperkovnici sa nájde aspoň jeden prsteň, a sme si istí, že aj vaša vyvolená nejaký vlastní. Pokiaľ ho neustále nenosí, môžete jej ho na chvíľu odcudziť alebo jednoducho zmerajte vnútorný priemer prsteňa. Veľkosť si poznačte a môžete sa vydať do klenotníctva. Ďalšou možnosťou je obkresliť prstienok ceruzkou. Opäť získate šablónu pre kúpu tej správnej veľkosti.

Snubní prsten
Snubní prsten MODESI

Výber zásnubného prsteňa nie je žiadna hračka. Je nutné brať túto úlohu zodpovedne a rozvážne. Ide predsa len o nezabudnuteľný okamžik, kedy práve prstienok je onou čerešničkou na torte, ktorý sa stáva akýmsi symbolom tejto romantickej chvíle – žiadosti o ruku.

Vyhraďte si na prsteň istý finančný obnos

Tento prsteň bude mať vaša budúca manželka neustále pri sebe. Bude s ním zažívať všetky strasti i radosti života, doslova ho nepustí z ruky, a preto by ste na ňom tiež nemali šetriť. Ujasnite si, aké máte finančné možnosti. Cena prsteňa sa bude odvíjať od použitého materiálu a množstvo použitých diamantov, prípadne iných detailov (napríklad vyrytie mena či dátumu zoznámenia na prsteň, čím získate originalitu).

blank

Inšpirujte sa v šperkovnici vašej priateľky

Aspoň jeden prsteň by nemal chýbať žiadnej žene v šperkovnici a sme si istí, že aj tá vaša nejaký vlastní. Pokiaľ ho nenosia, potom jej ho na chvíľu môžete odcudziť alebo zmerajte jednoducho pravítkom vnútorný priemer tohto prstienka. S číslom potom zájdite do klenotníctva. Ďalšou možnosťou je vziať do rúk povrázok a obkresliť ním prstienok. Opäť získate šablónu pre kúpu tej správnej veľkosti.

Snubní prsten
Snubní prsten MODESI
Snubní prsten

Dobrou pomocníčkou (v prípade, že žena nemá doma zbierku prsteňov) je jej kamarátka, ktorá nakukne, či má podobne veľkú ruku / prsty, prípadne odporučí inú kamarátku. Môže byť samozrejme nápomocná aj pri výbere toho správneho dizajnu prsteňa, pretože onú obdarovanú osobu pozná veľmi dobre a tým pádom aj jej vkus.

Kde sa nosí zásnubný prsteň?

Zásnubný prsteň sa nosí na prstenníku ľavej ruky. Avšak niektoré ženy volia radšej prostredník, aby si ho aj po svadbe mohli nechať a nosiť ho spoločne so snubným prsteňom. Dbajte preto na to, aby ste zistili veľkosť správneho prsta. Ak sa napriek snahe zistiť správnu veľkosť, netrafíte, nezúfajte, vždy je možnosť prteň neskôr upraviť.

Šperkovnica vám tiež napovie, aký štýl žena preferuje. Je skôr minimalistka, ktorá si potrpí na čisté línie bez akýchkoľvek ornamentov, alebo na ozdobné, honosné šperky, ktoré upútajú na prvý pohľad. Niektoré prstene sú skutočným dizajnérskym kúskom, sú nevšedné a jedinečné. Rovnako tak sa môžete inšpirovať, čo sa týka materiálu – preferuje skôr zlato, alebo striebro? Voľba správneho štýlu je veľmi dôležitá. Prsteň zlaďte so zvyškom jej šperkov.

Aký zvoliť materiál prsteňa

Najčastejším materiálom býva zlato, striebro, kovaná nerezová oceľ alebo titán. Dôležitým aspektom je samozrejme kameň. Máte na výber z celej rady prírodných i umelých kameňov. Ich usporiadanie je rôzne. Niekedy je dominantným prvkom iba jeden kameň, inokedy sa okolo jedného kameňa vyskytuje viac malých diamantov alebo je tiež moderný tzv. Three stone – prvý diamant symbolizuje minulosť, druhý prítomnosť a tretí budúcnosť. Prsteň môže byť tiež vysádzaný niekoľkými malými kameňmi.

Najčastejšou voľbou je prsteň so zirkónmi, ktorý je príjemnou alternatívou diamantu. Od pravého by ste ho na prvý pohľad nerozpoznali. Vsádzajú sa do zlata a striebra. Brilianty sú drahšou variantov, ktoré sa vsádzajú len do drahých kovov, väčšinou zlata.

Dobrou pomocníčkou (v prípade, že žena nemá doma zbierku prsteňov) je jej kamarátka. Kamarátka nakukne, či má podobne veľkú ruku / prsty, prípadne odporučí inú kamarátku. Môže byť samozrejme nápomocná aj pri výbere toho správneho dizajnu prsteňa, pretože onú obdarovanú osobu pozná veľmi dobre a tým pádom aj jej vkus. Ženy spolu veľmi rady chodia na nákupy.

Snubní prsten MODESI

Kde sa nosí zásnubný prsteň?

Zásnubný prsteň sa nosí na prstenníku ľavej ruky. Avšak niektoré ženy volia radšej prostredník, aby si ho aj po svadbe mohli nechať a nosiť ho spoločne so snubným prsteňom. Dávajte si teda pozor, aby ste zisťovali veľkosť správneho prsta. Prípadne je vždy možnosť nechať neskôr prsteň upraviť.

Snubní prsten MODESI

Šperkovnica vám tiež napovie, aký štýl žena preferuje. Je skôr minimalistka, ktorá si potrpí na čisté línie bez akýchkoľvek ornamentov? Alebo je na ozdobné, honosné šperky, ktoré upútajú na prvý pohľad pozornosť? Niektoré prstene sú skutočným dizajnérskym kúskom, sú nevšedné a jedinečné. Rovnako tak sa môžete inšpirovať, či nosia zlato či striebro. Voľba správneho štýlu je veľmi dôležitá, aby ste ju zladili so zvyškom šperkov, ktoré nosí.

Snubní prsten MODESI

Aký zvoliť materiál prsteňa

Najčastejšími materiálom býva zlato, striebro, kovaná nerezová oceľ alebo titán. Dôležitým aspektom je samozrejme kameň. Máte na výber z celej rady prírodných i umelých kameňov. Usporiadanie kameňov je rôzne. Niekedy je dominantný prvkom iba jeden kameň, inokedy sa okolo jedného kameňa vyskytuje viac malých diamantov alebo je tiež moderný tzv. Three stone, keď prvý diamant symbolizuje minulosť, druhý prítomnosť a tretí budúcnosť. Prsteň môže byť tiež vysádzaný niekoľkými malými kameňmi.

Najčastejšou voľbou kameňa je prsteň so zirkónmi, ktorý je braný ako alternatíva diamantu. Od pravého by ste ho na prvý pohľad nerozpoznali. Brilianty sú drahšou variantov, ktoré sa vsádzajú len do drahých kovov, väčšinou zlata. Zirkóny, nerozoznateľné od briliantov, sa vsádzajú do striebra a zlata.

Časopis Šperk&Móda júl 2017

Časopis Šperk&Móda júl 2017

V júli vyšlo nové číslo módneho časopisu Šperk&Móda. V časopise nájdete rozhovor a fotografie so speváčkou a herečkou s Annou Juliou Slováčkovou, herečkou a moderátorkou Lenkou Vacvalovou a herečkou Patríciou Solaříkovou. Celý projekt vznikol v spolupráci s...

Moody earings alebo náladové náušnice

Moody earings alebo náladové náušnice

Nezáleží či dávate prednosť dlhým visiacim, extra farebným alebo kruhovým náušniciam inšpirovanými 90. rokmi. V móde sú výrazné náušnice, ktoré by rozhodne nemali chýbať vo vašej šperkovnici. Ak sa bojíte, že ju neviete správne nosiť a zladiť s oblečením, potom sa...

Náhrdelník: Elegance and charm young ladies

Náhrdelník: Elegance and charm young ladies

Tento rok je v znamení výrazných náhrdelníkov, ktoré vyplnia celý dekolt. Napriek tomu svoje miesto si držia aj jemné kúsky s elegantnými príveskami. Nebojte sa experimentovať ani vrstviť. Staňte sa očarujúcou mladou dámou a podľahnite trendom. Vyniknite s obojkovým...