Vynikajú neobvyklým tvarom a kombináciou materiálov

Existujú šperky nadčasové aj krátkodobé módne trendy, ktoré sú ako meteorit – na chvíľu zažiaria a takisto ako meteorit zhoria v zabudnutí.  Moderné šperky sú trvalky. Stavajú na originilatiu a osobitosť, na neobvyklé spojenie materiálov a netradičné tvary. Umenie súčasných šperkárov je obdivuhodné. V ich rukách sa zlato, stribero aj oceľ menia na úžasné kúsky hladké i honosné zdobené kamienkami.

V jednoduchosti je krása

I v šperkárstve platí, že menej je niekedy viac. Preto nikoho neprekvapí, že moderné šperky často bývajú hladké, bez pompézneho zdobenia. Vychádzajú skôr z krásy čistých línií a z kombinácie kovov dvoch farieb. Také sú napríklad šperky zlaté s použitím bieleho či ružového zlata, ktoré sa splietajú do rôznych smyčiek, špirál a iných, často abstraktných tvarov.  Elegancia šperku jednoduchým a prostým dizajnom môže byť podtrhnutá jedným alebo niekoľkými drobnými kamienkami.

Nové materiály a technológie

Ďalším a zďaleka nie posledným kritériom, podľa ktorého rozoznáme moderné šperky, je voľba materiálu a spôsob povrchovej úpravy.  Predovšetkým strieborné šperky sa poťahujú vrstvou ródia, vďaka ktorému sú trvácne, pretože nedochádza k oxidácii na vzduchu.  Špeciálnou kategóriou sú šperky z chirurgickej ocele, pôvodne používanej na piercing. V súčasnej dobe sa z nich vytvárajú ucelené luxusné sety šperkov. Oceľ predovšetkým láka k vytvoreniu robustnejších kúskov, napríklad prsteňov pre mužov.

Znovu objavené smaltovanie

Jednou z techník používanou pri výrobe moderných šperkov je smaltovanie. Strieborná línia zvyraznená čiernym smaltom, prípadne kombinácia bieleho smaltu s ružovým zlatom, sú horúcim trendom dizajnových šperkov. Takto zdobené prstene a prívesky patria v súčasnej dobe k veľmi žiadaným luxusným klenotom. Nechajte sa aj vy zlákať najnovším trendom a vyberte si pre seba, alebo pre niekoho blízkeho nezabudnuteľný dar.

Časopis Šperk&Móda júl 2017

Časopis Šperk&Móda júl 2017

V júli vyšlo nové číslo módneho časopisu Šperk&Móda. V časopise nájdete rozhovor a fotografie so speváčkou a herečkou s Annou Juliou Slováčkovou, herečkou a moderátorkou Lenkou Vacvalovou a herečkou Patríciou Solaříkovou. Celý projekt vznikol v spolupráci s...

Moody earings alebo náladové náušnice

Moody earings alebo náladové náušnice

Nezáleží či dávate prednosť dlhým visiacim, extra farebným alebo kruhovým náušniciam inšpirovanými 90. rokmi. V móde sú výrazné náušnice, ktoré by rozhodne nemali chýbať vo vašej šperkovnici. Ak sa bojíte, že ju neviete správne nosiť a zladiť s oblečením, potom sa...