[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section” _builder_version=”3.0.47″][et_pb_row custom_padding=”13px|0px|13px|0px” _builder_version=”3.0.47″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”3_5″][et_pb_text text_orientation=”justified” _builder_version=”3.0.53″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”]

Vynikajú neobvyklým tvarom a kombináciou materiálov

Existujú šperky nadčasové aj krátkodobé módne trendy, ktoré sú ako meteorit – na chvíľu zažiaria a takisto ako meteorit zhoria v zabudnutí.  Moderné šperky sú trvalky. Stavajú na originilatiu a osobitosť, na neobvyklé spojenie materiálov a netradičné tvary. Umenie súčasných šperkárov je obdivuhodné. V ich rukách sa zlato, stribero aj oceľ menia na úžasné kúsky hladké i honosné zdobené kamienkami.

V jednoduchosti je krása

I v šperkárstve platí, že menej je niekedy viac. Preto nikoho neprekvapí, že moderné šperky často bývajú hladké, bez pompézneho zdobenia. Vychádzajú skôr z krásy čistých línií a z kombinácie kovov dvoch farieb. Také sú napríklad šperky zlaté s použitím bieleho či ružového zlata, ktoré sa splietajú do rôznych smyčiek, špirál a iných, často abstraktných tvarov.  Elegancia šperku jednoduchým a prostým dizajnom môže byť podtrhnutá jedným alebo niekoľkými drobnými kamienkami.

Nové materiály a technológie

Ďalším a zďaleka nie posledným kritériom, podľa ktorého rozoznáme moderné šperky, je voľba materiálu a spôsob povrchovej úpravy.  Predovšetkým strieborné šperky sa poťahujú vrstvou ródia, vďaka ktorému sú trvácne, pretože nedochádza k oxidácii na vzduchu.  Špeciálnou kategóriou sú šperky z chirurgickej ocele, pôvodne používanej na piercing. V súčasnej dobe sa z nich vytvárajú ucelené luxusné sety šperkov. Oceľ predovšetkým láka k vytvoreniu robustnejších kúskov, napríklad prsteňov pre mužov.

Znovu objavené smaltovanie

Jednou z techník používanou pri výrobe moderných šperkov je smaltovanie. Strieborná línia zvyraznená čiernym smaltom, prípadne kombinácia bieleho smaltu s ružovým zlatom, sú horúcim trendom dizajnových šperkov. Takto zdobené prstene a prívesky patria v súčasnej dobe k veľmi žiadaným luxusným klenotom. Nechajte sa aj vy zlákať najnovším trendom a vyberte si pre seba, alebo pre niekoho blízkeho nezabudnuteľný dar.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”2_5″][et_pb_gallery _builder_version=”3.0.64″ posts_number=”3″ show_title_and_caption=”on” show_pagination=”on” gallery_ids=”3668,3558,3670,3625,3101,3631,2720,3073,2713″ fullwidth=”off” orientation=”portrait” zoom_icon_color=”#b40000″ hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.14)” background_layout=”light” border_style=”solid” auto=”off” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”off” specialty=”off” transparent_background=”off” allow_player_pause=”off” inner_shadow=”off” parallax=”off” parallax_method=”on” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” width_unit=”on” make_equal=”off” use_custom_gutter=”off” global_module=”2604″][et_pb_row global_parent=”2604″][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_divider global_parent=”2604″ _builder_version=”3.0.53″ show_divider=”off” divider_position=”top” height=”30″ hide_on_mobile=”off” disabled=”off” disabled_on=”||on” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” /][et_pb_button global_parent=”2604″ button_url=”https://modesi.sk/blog-moderni-sperky-modesi/” url_new_window=”off” button_text=”Ďalšie články o šperkoch a móde” button_alignment=”center” background_layout=”light” disabled=”off” disabled_on=”off||” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_icon_placement=”right” button_border_radius_hover=”0″ button_letter_spacing_hover=”0″ background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” background_size=”initial” _builder_version=”3.0.65″ /][et_pb_divider global_parent=”2604″ show_divider=”on” color=”#b40000″ divider_style=”solid” divider_position=”center” hide_on_mobile=”off” height=”10″ _builder_version=”3.0.53″ /][et_pb_blog global_parent=”2604″ fullwidth=”off” posts_number=”3″ include_categories=”100,152,149,150,101,148,145,103,104,102,99″ show_thumbnail=”on” show_content=”off” show_more=”off” show_author=”on” show_date=”on” show_categories=”on” show_comments=”off” show_pagination=”off” offset_number=”0″ use_overlay=”off” background_layout=”light” use_dropshadow=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]