Pravdepodobne neexistuje žena, ktorá by doma nemala aspoň jeden šperk. Či už sú cenným darčekom od blízkeho alebo drobnou radosťou, ktorú ste si kúpila.  Nerobíme v nich rozdiely, pretože sa veľmi rýchlo stanú súčasťou nášho outfitu.

Buďte pravou dámou s nadčasovými šperkami

Hoci aj šperky podliehajú módnym trendom a rozhodne nie je povinné si pravdielne rozširovať svoju šperkovnicu, mali by ste si byť vedomá toho, že skutočná dáma má v zásobe pár nadčasových kúskov. Siahnuť po nich môžete pri ľubovoľnej príležitosti a vždy s nimi budete vyzerať úchvatne.

V prvom rade by to mali byť šperky z ušľachtilého kovu, to znamená zo zlata, strieborné šperky alebo šperky z ružového zlata. Hoci bižutériu nosíte napríklad v lete k farebným rozviatym šatám, nemali by ste zabúdať na klasické drahé kovy. Riaďte sa pri rozhodovaní, či sa bude jednať o kov žltý či biely, hlavne podtónom svojej pleti.

blank

Nielen diamanty sú večné

Možno vám pripadajú príliš formálne, avšak aj perly by sa mali stať vašimi vernými spoločníkmi. Noste ich častejšie ako raz v roku na ples.

Perlové náušnice štýlovo doladia aj obyčajné džínsy. Prípadne siahnite po klasickom náhrdelníku z bielych perál, s ktorým dodáte nevtieravý pôvab každodennému oblečeniu a krásnemu vzhľadu.

Pokiaľ ste už našla muža svojho srdca, pravdepodobne ste získala aj klenot, ku ktorému vás bude pútať večná láska. Diamantové prstene totiž bývajú typicky tie zásnubné. Z titulu toho, že je praktický a v ideálnom prípade ho budete na prstenník navliekať po zvyšok svojho života, sa radia tieto šperky medzi absolútne nestarnúcu klasiku.

Číry kameň sa vám predsa len nepáči? V tom prípade samozrejme buďte verná svojmu vkusu. Nosiť môžete zafíry, rubíny i smaragdy. Sú to prekrásne kamene, ktoré si zamiluje každá žena. Zvlášť ak siahnete po extravagantných šperkoch v podobe prsteňa či náušníc, ktoré upútajú pozornosť v kombinácii s akýmkoľvek outfitom.

Aspoň na pár minút sa pri výbere šperkov vymaňte z očarenia blýskavého gýču. Sofistikovaná žena si totiž potrpí na čisté línie. Do svojej šperkovej “plnej poľnej” potrebujete jedny veľmi jednoduché napichovacie náušnice klasického tvaru (kocky, štvorce) a jedny drobnejšie kruhy so zirkónmi alebo s hladkým povrchom.

blank
Časopis Šperk&Móda júl 2017

Časopis Šperk&Móda júl 2017

V júli vyšlo nové číslo módneho časopisu Šperk&Móda. V časopise nájdete rozhovor a fotografie so speváčkou a herečkou s Annou Juliou Slováčkovou, herečkou a moderátorkou Lenkou Vacvalovou a herečkou Patríciou Solaříkovou. Celý projekt vznikol v spolupráci s...

Moody earings alebo náladové náušnice

Moody earings alebo náladové náušnice

Nezáleží či dávate prednosť dlhým visiacim, extra farebným alebo kruhovým náušniciam inšpirovanými 90. rokmi. V móde sú výrazné náušnice, ktoré by rozhodne nemali chýbať vo vašej šperkovnici. Ak sa bojíte, že ju neviete správne nosiť a zladiť s oblečením, potom sa...